Yerli_Urun_Tesvik”_dalinda_Turkiye_birincisi_“Alatay_17”-didimhaber.net
19-09-2017

Yerli rn Tevik dalnda Trkiye birincisi Alatay 17

Yerli_rn_Tevik_dalnda_Trkiye_birincisi_Alatay_17

 

 

Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü oyuncularndan Aydem Elektrik Perakende Sat A..’nin (“AYDEM”) ana sponsoru olduu Pamukkale Üniversitesi (“PAÜ”) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafndan tasarlanan, ayn zamanda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Aratrma Kurumu (“TÜBTAK”) “2017 Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarmasnda “Yerli Ürün Tevik” dalnda Türkiye birincisi olan “Alatay 17” arac, 2017-2018 eitim ve öretim yl açl töreninde Aydem Fen Lisesi örencileri ile bulutu.

 

2014 ylnda çalmalarna balanan, PAÜ Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi öretim üyelerinden ve örencilerinden oluan PAU Atay takmnn tasarlam olduu Alatay Elektromobil arac, 2016 ylnda TÜBTAK’n düzenlemi olduu “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarmasnda “Yerli Ürün Tevik” dalnda birincilik ödülünü kazanmtr. Ayrca PAU Atay takm, bu baars ile yetinmeyerek Aydem’in ana sponsorluk destei ile daha da gelitirdii “Alatay 17” arac ile 2017 ylnda TÜBTAK’n düzenlemi olduu “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarmasnda TÜBTAK’n zorunlu kld dört zorunlu bileeni (motor, motor sürücüsü, batarya yönetim sistemi ve yerleik arj birimi) üreten iki takmdan biri olma baarsn göstererek iki yl üst üste “Yerli Ürün Tevik” dalnda Türkiye birinciliini elde etmi ve baarsn sürdürmütür.

 

Aydem’in sponsorluk destei verdii Aydem Fen Lisesi, Matematik ve Fen Bilimleri alannda aralarnda TÜBTAK birinciliklerinin de olduu büyük baarlara imza atmtr. Yerli üretim anlamnda büyük bir gurur kayna olan “Alatay 17” arac 2017 – 2018 eitim öretim yl açl töreninde Aydem Fen Lisesi örencileri ile bir araya gelmi ve arac yakndan inceleme frsat bulan Aydem Fen Lisesi örencileri tarafndan araca youn ilgi gösterilmitir.

 

Aydem Fen Lisesi Müdürü Deniz Kösehan, yerli üretim anlamnda büyük bir baarya imza atm olan “Alatay 17” aracnn örencileri ile bir araya gelmesinden büyük mutluluk duyduuna deindi ve konu ile ilgili görülerini öyle belirtti: “Çamzda fen biliminin girmedii veya etkilemedii bir yaam biçimi bulmak mümkün deildir. Tarmdan sala, barnmadan beslenmeye, giyimden elenceye kadar yaammzn her alannda fen biliminin gelimesiyle oluturulan teknolojiyi görmek mümkündür.Ülkelerin gelimesinde fen bilimlerinin büyük önemi olduu tartlmaz bir gerçektir. Bu yüzden fen bilimleri eitiminin kalitesini artrmak için büyük çabalar sarf etmekteyiz. Bu balamda okulumuzun açl töreninde örencilerimize yeni bir ufuk açmas için bir sürpriz hazrladk. Aydem’in sponsorluk desteiyle, PAÜ Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi bünyesinde yer alan PAU Atay takm tarafndan yaplan TÜBTAK birincisi “Alatay 17” aracna örencilerimiz youn bir ilgi gösterdi. Bizler de böylece okul olarak hedefimize ulam olduk.”

Kösehan, Alatay Elektromobil araç projesi danmaln yapan PAÜ Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Anabilim Dal Öretim Üyesi Yrd.Doç.Dr Selim Körolu ve proje ekibine, ayrca böyle deerli bir projenin sponsorluunu üstlenen Aydem’e sonsuz teekkürlerini sunduunu belirterek konumasn sonlandrd.

Alatay Elektromobil projesi hakknda detayl bilgi için www.alataymobil.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sayglarmzla,

Aydem Elektrik Perakende Sat A..

   
_Emlak_3-1_Didim
didimpazar


Metamfetamin ele geirildi

Didim Balklar ve Manavlar ars Tamamlanmak zere

Turizm geliri %11,4 azald

Bakan Atabay Vatandalara Maske Datt

Balkondan Katlar

Uyuturucu Madde Bulundurmaktan Yakalandlar

Su Makinesi Yakaland

Umuma Ak stirahat ve Elence Yerleri le lgili Duyuru


Baskan_Atabay_Vatandaslara_Maske_Dagitti
Bakan Atabay Vatandalara Maske Datt..

11_Milyon_Fidan_Dikiliyor
11 Milyon Fidan Dikiliyor..

Didim_Belediyesi_Kacak_Yapilara_Izin_Vermedi
Didim Belediyesi Kaak Yaplara zin Vermedi..

Girisimlerde_Bilisim_Teknolojileri_Kullanimi_Artti
Giriimlerde Biliim Teknolojileri Kullanm Artt..


sinyaller-com

twitter_didimhaber

didimpazar

_Emlak_3-1_Didim


Hamza_Saykan_Resim_Sergisi
Hamza Saykan Resim Sergisi..

Turizm_geliri__%11,4_azaldi_
Turizm geliri %11,4 azald ..

Tibbi_ve_Aromatik_yaglar_raflarda_yerini_aldi
Tbbi ve Aromatik yalar raflarda yerini ald..