Yerli_Urun_Tesvik�_dalinda_Turkiye_birincisi_�Alatay_17�-didimhaber.net
19-09-2017

Yerli rn Tevik dalnda Trkiye birincisi Alatay 17

Yerli_rn_Tevik_dalnda_Trkiye_birincisi_Alatay_17

 

 

Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü oyuncularndan Aydem Elektrik Perakende Sat A..’nin (“AYDEM”) ana sponsoru olduu Pamukkale Üniversitesi (“PAÜ”) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafndan tasarlanan, ayn zamanda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Aratrma Kurumu (“TÜBTAK”) “2017 Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarmasnda “Yerli Ürün Tevik” dalnda Türkiye birincisi olan “Alatay 17” arac, 2017-2018 eitim ve öretim yl açl töreninde Aydem Fen Lisesi örencileri ile bulutu.

 

2014 ylnda çalmalarna balanan, PAÜ Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi öretim üyelerinden ve örencilerinden oluan PAU Atay takmnn tasarlam olduu Alatay Elektromobil arac, 2016 ylnda TÜBTAK’n düzenlemi olduu “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarmasnda “Yerli Ürün Tevik” dalnda birincilik ödülünü kazanmtr. Ayrca PAU Atay takm, bu baars ile yetinmeyerek Aydem’in ana sponsorluk destei ile daha da gelitirdii “Alatay 17” arac ile 2017 ylnda TÜBTAK’n düzenlemi olduu “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarmasnda TÜBTAK’n zorunlu kld dört zorunlu bileeni (motor, motor sürücüsü, batarya yönetim sistemi ve yerleik arj birimi) üreten iki takmdan biri olma baarsn göstererek iki yl üst üste “Yerli Ürün Tevik” dalnda Türkiye birinciliini elde etmi ve baarsn sürdürmütür.

 

Aydem’in sponsorluk destei verdii Aydem Fen Lisesi, Matematik ve Fen Bilimleri alannda aralarnda TÜBTAK birinciliklerinin de olduu büyük baarlara imza atmtr. Yerli üretim anlamnda büyük bir gurur kayna olan “Alatay 17” arac 2017 – 2018 eitim öretim yl açl töreninde Aydem Fen Lisesi örencileri ile bir araya gelmi ve arac yakndan inceleme frsat bulan Aydem Fen Lisesi örencileri tarafndan araca youn ilgi gösterilmitir.

 

Aydem Fen Lisesi Müdürü Deniz Kösehan, yerli üretim anlamnda büyük bir baarya imza atm olan “Alatay 17” aracnn örencileri ile bir araya gelmesinden büyük mutluluk duyduuna deindi ve konu ile ilgili görülerini öyle belirtti: “Çamzda fen biliminin girmedii veya etkilemedii bir yaam biçimi bulmak mümkün deildir. Tarmdan sala, barnmadan beslenmeye, giyimden elenceye kadar yaammzn her alannda fen biliminin gelimesiyle oluturulan teknolojiyi görmek mümkündür.Ülkelerin gelimesinde fen bilimlerinin büyük önemi olduu tartlmaz bir gerçektir. Bu yüzden fen bilimleri eitiminin kalitesini artrmak için büyük çabalar sarf etmekteyiz. Bu balamda okulumuzun açl töreninde örencilerimize yeni bir ufuk açmas için bir sürpriz hazrladk. Aydem’in sponsorluk desteiyle, PAÜ Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi bünyesinde yer alan PAU Atay takm tarafndan yaplan TÜBTAK birincisi “Alatay 17” aracna örencilerimiz youn bir ilgi gösterdi. Bizler de böylece okul olarak hedefimize ulam olduk.”

Kösehan, Alatay Elektromobil araç projesi danmaln yapan PAÜ Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Anabilim Dal Öretim Üyesi Yrd.Doç.Dr Selim Körolu ve proje ekibine, ayrca böyle deerli bir projenin sponsorluunu üstlenen Aydem’e sonsuz teekkürlerini sunduunu belirterek konumasn sonlandrd.

Alatay Elektromobil projesi hakknda detayl bilgi için www.alataymobil.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sayglarmzla,

Aydem Elektrik Perakende Sat A..

   
ah_Emlak_Didim
didimpazar

Motosiklet Yar Rzgr

Turkiye'nin lk Yerli Gne Hcresi

Didim Yerel Seim Sonular

Ege Blgesi Kariyer Fuar

Zeytin Aac Budama Kursu Sertifika Treni

Kuadasnda Aydem Snf Kitapl Oluturuldu

Aydn aryor

Gediz Elektrik CBܒdeki Konferansa Enerji Katt


_Tedavi_goren_cocuklara_ve_ailelerine_muzik_performansi
Tedavi gren ocuklara ve ailelerine mzik performans..

Uluslararasi_6.Tarim_Fuari
Uluslararas 6.Tarm Fuar..

Didim_Emlakcilar_Listesi
Didim Emlaklar Listesi..

Turkiye'nin_Ilk_Yerli_Gunes_Hucresi
Turkiye'nin lk Yerli Gne Hcresi..


sinyaller-com

facebook_didimhaber twitter_didimhaber
didimpazar

Sah_Emlak_Ltd_sti_Didim
My_Eden_Didim


ADM_Elektrik_Dagitim'indan_Kizilay_Ile_Ornek_Isbirligi
ADM Elektrik Datm'ndan Kzlay le rnek birlii..

Aydin_Cagiriyor
Aydn aryor..

Bereket_Enerji_Grubunun_22._hidroelektrik_santrali_Akinci_HES_devreye_alindi
Bereket Enerji Grubunun 22. hidroelektrik santrali Aknc H..