Usulsüz_Elektrik_Kullanımı_Hakkında_Açıklama-didimhaber.net
20-10-2019

Usulsz Elektrik Kullanm Hakknda Aklama

Usulsz_Elektrik_Kullanm_Hakknda_Aklama

Aydem ve Gediz, kendi adna perakende sat sözlemesi olmakszn, önceki tüketici adna düzenlenen faturalar ödemeyi sürdürerek elektrik enerjisi tüketmenin, Elektrik Piyasas Tüketici Hizmetleri Yönetmelii’nde “usulsüz elektrik enerjisi tüketimi” olarak tanmlandna dikkat çekildi. Yaplan açklamada, ilgili Yönetmelikte yer alan maddeye göre tüketiciye yükümlülüklerini yerine getirmesi için yaplacak bildirimlerin gönderilmesi akabinde fiili tüketicinin, kendi adna perakende sat sözlemesi imzalamamas durumunda enerji kesintisi tehlikesi ile kar karya kalabilecei ve para cezas ödeyebilecei ifade edildi.

 

Yargtay karar gerei elektrik enerjisi tüketicisinin, ilgili tüketim noktasndan ayrlmas durumunda aboneliini usulüne uygun biçimde feshetmesi gerekmektedir. Aydem ve Gediz, tarafndan konuya ilikin yaplan açklamada fiili tüketicinin, önceki tüketici adna olan abonelii sürdürürken tüketim bedellerini ödememesi durumunda önceki tüketicinin bu borçtan sorumlu tutulduu belirtti. Açklamada abonelii kendi adna olmayan tüketicilerin abonelik bilgileri, fatura itiraz, urad zararla ilgili tazmin talebi vb. gibi konularda hak talep edemediinin alt çizildi. Aboneliini sonlandrmadan adresten ayrlan tüketicilerin, e-devlet üzerinden abonelik fesih ilemlerini yaparak güvence bedeli iadesi almalar durumunda elektrik enerjilerinin kesilecei ve fiili tüketici için maduriyet oluaca aktarld. Tüketicilerin, maduriyet yaamamas için güncel iletiim bilgileri ile aboneliklerini kendi adlar üzerine almalar gereklilii tekrar hatrlatld.

 

Vefat Eden Kullanclarn Abonelikleri Varisleri Tarafndan Ücretsiz Alnabilecek

Açklamada, fiili tüketicisi vefat eden aboneliklere ait tüketim noktalarnda ise, mirasçlk belgesi ile bavuran varislerin, güvence bedeli ödemeden abonelikleri kendi adlar üzerine alabilecekleri aktarld. lgili tüketim noktasnda varis olmayan kiilerin tüketim yapyor olmas durumunda ise fiili tüketicinin aboneliini Yönetmelik gerei güvence bedeli ödeyerek kendi üzerine almas gereklilii hatrlatld. Tüketiciler devir ilemleri için güvence bedelini sözleme esnasnda ödeyebilecei gibi sonrasnda da 2 taksit olarak faturalarna yanstabilecekler.

   


Uyuturucu Madde Yakaland

Lsev Online Ba Trleri

Balkonlardan Hal kilim vb silkeleme

Metamfetamin ele geirildi

Didim Balklar ve Manavlar ars Tamamlanmak zere

Turizm geliri %11,4 azald

Bakan Atabay Vatandalara Maske Datt

Balkondan Katlar


Baskan_Atabay_Vatandaslara_Maske_Dagitti
Bakan Atabay Vatandalara Maske Datt..

11_Milyon_Fidan_Dikiliyor
11 Milyon Fidan Dikiliyor..

Didim_Belediyesi_Kacak_Yapilara_Izin_Vermedi
Didim Belediyesi Kaak Yaplara zin Vermedi..

Girisimlerde_Bilisim_Teknolojileri_Kullanimi_Artti
Giriimlerde Biliim Teknolojileri Kullanm Artt..


sinyaller-com

twitter_didimhaber
didimpazar

_Emlak_3-1_Didim


Hamza_Saykan_Resim_Sergisi
Hamza Saykan Resim Sergisi..

Turizm_geliri__%11,4_azaldi_
Turizm geliri %11,4 azald ..

Tibbi_ve_Aromatik_yaglar_raflarda_yerini_aldi
Tbbi ve Aromatik yalar raflarda yerini ald..